Haber Detayı
17 Temmuz 2019 - Çarşamba 17:08 Bu haber 1563 kez okundu
 
Akçabelenliler’in Bayrak Sevgisi Bir Başka
BEYŞEHİR - 15 Temmuz şehitleri, Beyşehir’in Akçabelen Mahallesi girişine asılan dev Türk bayrağıyla anıldı.
Güncel Haberi
Akçabelenliler’in Bayrak Sevgisi Bir Başka

BEYŞEHİR - 15 Temmuz şehitleri, Beyşehir’in Akçabelen Mahallesi girişine asılan dev Türk bayrağıyla anıldı.

Beyşehir’e bağlı Akçabelen Mahallesi’nde yurtiçi ve yurtdışında yaşayan hayırsever vatandaşların maddi katkı ve yardımlarıyla temin edilen dev Türk bayrağı, yerleşim merkezinin girişinde yörenin her yerinden görülebilecek bir noktaya asıldı.

Yerleşim merkezinin girişine dikilen 15 metre yüksekliğindeki direğe 6 metre boyunda, 4 metre enindeki dev Türk bayrağı düzenlenen programda kurulan özel hidrolik düzeneğiyle göndere çekildi. Direğe asılan dev Türk bayrağı için düzenlenen program, yerleşim merkezinde yaşayan mahalle sakinleri ile çevre mahallelerde ikamet eden çok sayıda insanı da buluşturdu.

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır da katıldığı programda, yaptığı konuşmada, göndere çekilen şanlı bayrağın yerleşim merkezi girişine çok yakıştığını vurgulayarak, “Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır, toprak eğer uğrunda ölen varsa vatandır” mısrasını okuduktan sonra, “Akçabelen mahallemizdeki hemşerilerimizin bu bayrak sevgisinin her yerleşim merkezine örnek olmasını diliyorum. Bu topraklar her daim büyük bir İstiklal ve istikbal mücadelesine şahitlik etmiştir. Üzerine bastığımız her bir metrekarede şehitlerimizin kanı bulunmaktadır. Başarısızlıkla sonuçlanan 15 Temmuz hain darbe girişimi de, seçimle gelenlerin ancak seçimle gideceğini, hiçbir kuvvetin halk iradesinin üstünde duramayacağını bir kez daha göstermiştir. Bu anlamda 15 Temmuz şehitlerimizi ve vatan, millet, bayrak uğruna canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyorum. Gazilerimize ise sağlıklı uzun ömürler diliyorum” dedi.

Bayındır, konuşmasında, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Arkadaşlar! Gidip, Toros Dağları’na bakınız, eğer orada bir tek yörük çadırı görürseniz ve o çadırda bir duman tütüyorsa, şunu çok iyi biliniz ki, bu dünyada hiçbir güç ve kuvvet asla bizi yenemez” sözünü de hatırlatırken, Beyşehir’de de anıtı dikilen Kurtuluş Savaşı kahramanlarından 9 gün arayla şehit düşen Çetmili Kara Ali Çavuş ve oğlu Mehmet Onbaşı gibi tüm kahraman şehitleri de saygı ve minnetle andıklarını sözlerine ekledi. 


Törene, Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır’ın yanısıra Akçabelen Mahallesi Muhtarı İsmail Duman, çevre mahallelerin muhtarları, vatandaşlar katıldı.
Programın sonunda katılımcılara lokma tatlısı ikram edildi.
Akçabelen Mahallesi’nde, bir grup genç 30 Ağustos zafer bayramının 96’ıncı yıldönümü kapsamında yerleşim merkezi sınırları içerisindeki Kale Yeri Dağı’nın zirvesine de imece usulü bir mesaiyle dev Türk bayrağı asmıştı.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Akçabelenliler’in, Bayrak, Sevgisi, Bir, Başka,
Yorumlar
Haber Yazılımı