Haber Detayı
20 Kasım 2020 - Cuma 14:02 Bu haber 1783 kez okundu
 
Başkan Bayındır, “Çocuklarımız geleceğin aynasıdır!”
BEYŞEHİR - Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
Güncel Haberi
Başkan Bayındır, “Çocuklarımız geleceğin aynasıdır!”

BEYŞEHİR - Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Çocukların gelecekteki ayna olduğunu vurgulayan Başkan Bayındır mesajında, sağlam yarınlar inşa etmek isteyen herkesin, çocukların bugününe sarılması gerektiğini belirterek, “Çocuk demek; gelecek demek, çocuk demek; yaşama sevinci demektir. Mutlu, huzurlu, her türlü ihtiyaçtan uzak ve kendinden emin olarak yetiştirilmiş her bir çocuk, insanlık onur ve haysiyetine yakışır ve yaraşır bir dünyaya açılan birer kapı demektir.

Dünya devletlerinde 30 yıldır kutlanan Çocuk Hakları Günü Türk İslam medeniyetine mensup olan bizler, bundan tam bin 400 yıl önce çocuk haklarına mükellef kılındık. Çocuklarımızın bizlere Allah’ın birer emaneti ve onların aynı zamanda bizim için birer imtihan vesilesi olduğunu Yüce Allah’ın buyrukları ve Kutlu Peygamberimizin örnek aile hayatı sayesinde öğrendik. Dolayısıyla bizim için çocuk, nimetlerin en büyüğü olmakla beraber, iki cihan saadetine uzanan da bir yoldur. Bilmeliyiz ki, çocuklarımız bizim aynamızdır ve dahi geleceğe yansıyacak halimizdir.  20 Kasım vesilesiyle çocuk haklarının savunucusu olmaya devam edeceğimizi bir kez daha vurgulayarak, bu duyguyla ve düşüncelerle "Dünya Çocuk Hakları Günü" nü kutluyor, tüm çocuklarımızın gözlerinden öpüyor, sevgi ve barış dolu bir yaşam diliyorum.” dedi.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Başkan, Bayındır,, “Çocuklarımız, geleceğin, aynasıdır!”,
Yorumlar
Haber Yazılımı