Haber Detayı
08 Aralık 2017 - Cuma 09:01 Bu haber 1302 kez okundu
 
Başkan Özaltun’dan Trump’ın “Kudüs” Kararına Tepki
BEYŞEHİR - Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanımasına tepki göstererek, “O kararı veren ABD Başkanını ben buradan lanetliyorum. Sana ne Kudüs’ten, sana ne İsrail’den. Bu yanlıştan kısa zamanda dönülmesini umuyorum” dedi.
Güncel Haberi
Başkan Özaltun’dan Trump’ın “Kudüs” Kararına Tepki

BEYŞEHİR - ABD Başkanı Donald Trump’ın, büyükelçiliği Kudüs’e taşıma kararı ve İsrail’in başkenti olarak Kudüs’ü tanıması girişimini Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklama ile sert sözlerle eleştirdi. 

        Özaltun, “Kudüs, ABD ve İsrail için ne Afganistan’a benzer, ne Irak’a benzer ne de Suriye’ye benzer. Bu dünyayı başlarına zindan ederler” diyerek, şöyle devam etti: 
“Sultan Abdülhamid Han ‘Mekke Allah’ın haremidir. Medine Resulullah’ın haremidir. Kudüs müminlerin haremidir. Biz var olduğumuz sürece Kudüs düşmeyecektir!’ demişti. Bu, 110 sene önce de böyleydi bugün de böyle, dünya var olduğu müddetçe de Kudüs müminlerin haremi olarak kalacaktır inşallah.Kudüs, ABD ve İsrail için ne Afganistan’a benzer, ne Irak’a benzer ne de Suriye’ye benzer. Bu dünyayı başlarına zindan ederler. Dünya var olduğu müddetçe Kudüs üzerinde oynanacak oyunlar o senaryoları hazırlayanlar için korkunç tehlikeli sonuçlar doğurur. Türk milleti olarak ve İslam Alemi olarak birlik ve beraberlik içerisinde bu konuyu çok hassas bir şekilde takip etmek ve bu konudaki duruşumuzu da kesinlikle göstermek zorundayız. 3 semavi dinin başkenti olan Kudüs’ün şekli bellidir. ABD’nin İsrail ile birlikte bir yanlış yola girmemelerini temenni ediyoruz. Böyle bir oyuna girdikleri takdirde de dünyada nelerin olabileceğini hepimiz önceden kestirebiliriz.Yaşanan bu olay artık ‘sözün bittiği yer’dir. Ve ekonomik olarak ‘güçlü bir ülke olmaktan başka çaremiz yok’ demek için bu yaşananlardan daha iyi bir örnek de olamaz. Her musibet bir hayra delalettir. Bu musibetten de bir hayır çıkar inşallah. İslam alemi buradan aldığı ders ile başka yeni girişim ve ittifaklara yönelir diye düşünüyorum”

 

 

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Başkan, Özaltun’dan, Trump’ın, “Kudüs”, Kararına, Tepki,
Yorumlar
Haber Yazılımı