Haber Detayı
29 Eylül 2016 - Perşembe 11:45 Bu haber 3431 kez okundu
 
Beyşehir’de bir Mahalleye Tarım TOKİ Projesi
BEYŞEHİR - Beyşehir İlçe Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir’de son dönem hız kazanan TOKİ projelerine bir yenisini eklemek üzere çalışma başlattıklarını söyledi.
Ekonomi Haberi
Beyşehir’de bir Mahalleye Tarım TOKİ Projesi

BEYŞEHİR - Özaltun, düzenlediği toplantıda, Beyşehir’de TOKİ ile ilgili yeni bir proje taslağı üzerinde  çalıştıklarını belirtti. Beyşehir’e bağlı dış mahallelerde TOKİ tarafından yürütülecek Tarım Köy Projeleri için hamle dönemi başlattıklarını anlatan Özaltun, “Buna Tarım TOKİ diyelim. Bu projede, toplam bin-bin 500 metrekarelik alanda içerisinde konut, hobi bahçesi ve sahiplerinin besi hayvanlarını barındırabileceği barınaklar da olacak.  Bu şekilde  bir mahallemizde söz konusu projeyi hayata geçirmek için çalışmalarımızı başlattık. TOKİ’ye ön talep müracaat yazımızı yazdık.  İnşallah ilk startımızı  pilot olarak seçtiğimiz bu mahalleye verdikten sonra besicilik yapan diğer mahallelerimizde de bu çalışmayı genişleteceğiz. B u konu, aslında biraz da arz talep meselesi ile ilgili. Şu an yapılacak konutlar muhtemelen 75-80 civarında olacak. Ardından diğer besicilikle uğraşan mahallelerimizde de inşallah bu tür projeleri hayata geçirmek için çalışmalarımızı devam ettireceğiz” dedi.

Başkan Özaltun, Beyşehir’de kamuoyunun gündemine bir süre önce getirdikleri emeklilere yönelik TOKİ projesi çalışmalarının da sürdüğünü belirtirken, bu konuda çok talep aldıklarını, yer tesbitinde bulunduklarını ve bununla ilgili gelişmeleri de yakında Beyşehir kamuoyu ile paylaşacaklarını sözlerine ekledi. 

Kaynak: Editör:
Etiketler: BEYŞEHİR, , Beyşehir, İlçe, Belediye, , Başkanı, Murat, Özaltun, Beyşehir’de, so
Yorumlar
Haber Yazılımı