Haber Detayı
18 Ocak 2020 - Cumartesi 10:14 Bu haber 1592 kez okundu
 
Beyşehir'de e-Twinning ve Erasmus Projeleri bilgilendirme toplantısı yapıldı
BEYŞEHİR - İlçemizdeki okullarımızda yürütülmekte olan eTwinning proje faaliyetleri kapsamında eTwinning Konya İl Koordinatörü Özkan Seyrek tarafından Beyşehir Öğretmenevi toplantı salonunda, tüm okul koordinatörü öğretmenlerimize eTwinning bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.
Eğitim-Kültür Haberi
Beyşehir'de e-Twinning ve Erasmus Projeleri bilgilendirme toplantısı yapıldı

BEYŞEHİR - İlçemizdeki okullarımızda yürütülmekte olan eTwinning proje faaliyetleri kapsamında eTwinning Konya İl Koordinatörü Özkan Seyrek tarafından Beyşehir Öğretmenevi toplantı salonunda, tüm okul koordinatörü öğretmenlerimize  eTwinning bilgilendirme toplantısı yapılmıştır.

Toplantıda ilçemizdeki etwinning faaliyetleri değerlendirilmiş bu yıl eTwinning okulu başvuru sürecinde olan okullarımıza bigiler verilmiştir. eTwinning bölge temsilcisi Neslihan Yıldız ve eTwinning Konya yönetim ekibi üyesi Hüseyin Taşpınar tarafından eTwinning kalite etiketleri ve ödülleri hakkında sunumlar yapılmış eTwinning’e yeni dahil olan öğretmenlerimize rehberlik edilmiştir. eTwinning Beyşehir İlçe koordinatörleri Cengiz Çetin ve Fatih Fırat tarafından İlçemizde geçen yıldan bu yana yürütülmekte olan eTwinning faaliyetleri hakkında bilgi verilmiş ve bu yıl ilçemizde yürütülecek olan faaliyetler hakkında  açıklamalarda bulunulmuştur.

eTwinning 10. Ulusal Antalya Konferansına davet edilen ve  konferansta "en iyi proje sergisi" ödülünü alan İlçemiz  Karaali Ortaokulu Türkçe Öğretmeni Kazım ÇETİN ve Karaali Şehit Osman Karağlı İlkokulu Öğretmeni Cengiz ÇETİN'in kurucusu olduğu  "Karagöz Hacivat Gölge Oyunu ile Demokrasi ve Değerler Eğitimi" adlı eTwinning projesi standı katılımcılara tanıtılmış ve edinilen tecrübeler paylaşılmıştır.

İki oturumdan oluşan taplantının ikinci bölümünde Karaali Şehit Osman Karağlı İlkokulu Öğretmeni ve eTwinning Beyşehir İlçe koordinatörü Cengiz Çetin tarafından eTwinning’ten Erasmus’a süreci hakkında bilgilendirmelerde bulunulmuş ve bu yıl Karaali Şehit Osman Karağlı İlkokulu’nun Erasmus+ KA229 Okul Eğitimi Alanında Stratejik Ortaklıklar programı kapsamında bu yıl kabul edilen 2019-1-ES01-KA229-063984_3 proje numaralı "HER:Sağlıklı Zihinler+ Eşitlik+ Saygı= Mutlu Çocuklar ve "2019-1-UK01-KA229-061470 Respect For Self, Respect For Others, Respect For The Environment" projeleri tanıtılmıştır.

Eğitimde yenilikçi yaklaşımların örnek proje sunumularıyla yapıldığı toplantıda ayrıca web 2.0 araçaları da tanıtılmıştır. Dolu dolu ve verimli geçen toplantı sonrası eTwinning Konya İl Koordinatörü Özkan Seyrek ve ekibi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzü de ziyaret etmişlerdir. İlimiz genelinde tüm ilçelerde  yapılmakta olan eTwinning bilgilendirme toplantılarına ara vermeden devam ettiklerini belirten  Konya İl Koordinatörü Özkan Seyrek, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Musa Konuk ile değerlendirmelerde bulunmuş  ve toplantının düzenlenmesinde emeği geçen tüm Beyşehir  Milli Eğitim personelimize teşekkür etmişlerdir.

 

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Beyşehir'de, e-Twinning, ve, Erasmus, Projeleri, bilgilendirme, toplantısı, yapıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı