Haber Detayı
25 Şubat 2018 - Pazar 13:56 Bu haber 1528 kez okundu
 
Beyşehir’de Haşereyle Mücadele Çalışmaları Başladı
BEYŞEHİR - Beyşehir'de, Belediye ekipleri sivri sinek, kara sinek ve haşerelerin yumurtlama devresi olan larva dönemi öncesinde kışlak mücadelesi başlatarak ilaçlama çalışmalarını sürdürüyor.
Yaşam Haberi
Beyşehir’de Haşereyle Mücadele Çalışmaları Başladı

BEYŞEHİR - Beyşehir Belediyesi Park ve Bahçeler ile Veteriner Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yaz aylarında vatandaşların sinek ve haşereyle ilgili herhangi bir rahatsızlık ve sorun yaşamaması için şimdiden önlem alıyor.  Haşereyle mücadele kapsamında ekipler tarafından yürütülen yağmur suyu drenaj hatları, sazlık ve bataklık kesimler, fosseptikler, kanallar, mazgallar, durgun sular ve açık alanlarda başlatılan  ilaçlama çalışmaları şimdiden  hız kazandı.

       Larva ve haşere mücadelesi yürüten ekipler, Beyşehir’in tüm mahallelerinde çalışmalarını belli bir program dahilinde sürdürüyor. Yürütülen çalışmalarla, larva döneminde sinek popülasyonunda artışın engellenmesi hedefleniyor. Periyodik olarak devam ettirilen çalışmalarda çöp konteynerleri, su birikintileri, depolar, rögorlar ile yayılımın olabileceği alanlarda etkin bir ilaçlama çalışması yürütülüyor.

      Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, Belediye ekiplerinin Şubat ayının ortalarından itibaren ilaçlama çalışmalarına hız kazandırdığını belirterek, “İnşallah bu yıl da vatandaşlarımızın ilçemiz merkezinde ve dış mahallelerimizde sinek rahatsızlığından uzak bir yaz dönemi geçirmesi için ekiplerimiz daha bahar mevsimi gelmeden çalışmalara başlayarak bu konuda adeta bir seferberlik başlatmış bulunuyor” dedi.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Beyşehir’de, Haşereyle, Mücadele, Çalışmaları, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı