Haber Detayı
14 Kasım 2018 - Çarşamba 12:16 Bu haber 9114 kez okundu
 
Beyşehir’e 2 Milyonluk Spor Yatırımı
BEYŞEHİR - Beyşehir ilçesinin yakın gelecekte yaklaşık 2 milyon liraya mal olacak yeni bir kapalı spor salonuna kavuşacağı bildirildi.
Spor Haberi
Beyşehir’e 2 Milyonluk Spor Yatırımı

BEYŞEHİR - Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, yaptığı açıklamada, Selçuklu Belediyesi tarafından Esentepe Mahallesi’nde yaptırılması planlanan kapalı spor salonunun inşaat çalışmalarının başladığını söyledi.

Esentepe Camisi ile Ali Akkanat Anadolu Lisesi arasındaki boş alanda ihaleyi üstlenen firma tarafından başlatılan spor salonu yapım çalışmalarının halen devam ettiğini belirten Özaltun, “Yaklaşık bin metrekarelik kapalı alana sahip olacak yeni kapalı spor salonumuz Beyşehir’de okullar bölgesi olarak nitelendirdiğimiz bölgede yer alan eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerimizin önemli bir ihtiyacını karşılamış olacak. Basketbol ve voleybol müsabakalarının yapılabileceği ve bünyesinde bir tribünün de yer alacağı kapalı spor salonu ilçemizde yaşayan gençlerimizin de istifade edebileceği bir mekan olacak.

Gençlerimizi spor alanlarına çekebilme adına önemsediğimiz yaklaşık 2 milyon liraya mal olacak bu kapalı spor salonunun ilçemize kazandırılmasında büyük katkıları olan Sayın Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Mustafa Akış'a, Konya Büyükşehir Belediye Başkanımız Uğur İbrahim Altay'a ve Selçuklu Belediye Başkanımız Ahmet Pekyatırmacı'ya ilçemiz adına teşekkür ediyor, şükranlarımı sunuyorum. Yeni spor salonumuzun ihale şartnamesi gereği 300 takvim günü içerisinde tamamlanması öngörülüyor” dedi.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Beyşehir’e, 2, Milyonluk, Spor, Yatırımı,
Yorumlar
Haber Yazılımı