Haber Detayı
10 Mayıs 2018 - Perşembe 12:43 Bu haber 2739 kez okundu
 
“Beyşehir’in Kanatları” Konulu Fotoğraf Sergisi
BEYŞEHİR - Beyşehir'de gerçekleştirilen “Beyşehir’in kanatları” konulu fotoğraf sunumu ve sergisi fotoğraf severlerden yoğun ilgi gördü.
Eğitim-Kültür Haberi
“Beyşehir’in Kanatları” Konulu Fotoğraf Sergisi

BEYŞEHİR - Beyşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde Taşköprü Aile Çay Bahçesi’nde Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Fotoğraf Kulübü tarafından düzenlenen fotoğraf gösterisi ve fotoğraf sergisinde Beyşehir’in kuş fotoğrafçılarından  Mustafa Öztemiz tarafından Beyşehir Gölü Milli Parkı’nda çekilen kuş ve doğa fotoğrafları, fotoğraf severlerin beğenisine sunuldu.

Fotoğraf gösterisinde sunumunu yapan Mustafa Öztemiz, fotoğraf karelerine yansıttığı kuşların yaşamından kesitler sundu. Öztemiz, fotoğraf gösterisinde çekimini gerçekleştirdiği 70 türü tanıttı.

Gösterinin ardından yine Beyşehir Gölü Milli Parkı’nda çekilen kuş ve doğa fotoğraflarının yer aldığı eserlerden oluşan serginin açılışı gerçekleştirildi.  Açılışın ardından katılımcılar sergiyi gezdi. Serginin 15 gün süreyle açık kalacağı belirtildi.

Beyşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Sosyal Etkinlikler Sorumlusu Mustafa Büyükkafalı, “Beyşehir Belediye Başkanımız Sayın Murat Özaltun’un da destek ve katkılarıyla derneğimizin bir faaliyet kolu olan fotoğraf kulübümüz tarafından fotoğraf sanatı adına güzel etkinliklere imza atmaya devam ediyoruz. Yine son etkinliğimizde ilçemizin son dönemde kuş fotoğrafçılığında duayen isimleri arasında yer alan Mustafa Öztemiz Bey’in inanılmaz bir efor ve sabır, teknik çaba gerektiren bu alandaki çalışmalarını hep birlikte görme imkanı bulduk. Bu etkinliğin ayrıca bölgemizdeki kuş türlerini tanımamız açısından da bizlere önemli katkılar sunduğunu düşünüyorum. Bu anlamda kendisine, katılımcılarımıza ve belediye başkanımıza çok teşekkür ediyorum” dedi.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: “Beyşehir’in, Kanatları”, Konulu, Fotoğraf, Sergisi,
Yorumlar
Haber Yazılımı