Haber Detayı
06 Temmuz 2020 - Pazartesi 14:46 Bu haber 6888 kez okundu
 
Beyşehir TOKİ kura sonuçları belli oldu
BEYŞEHİR - Toplu Konut İdaresi tarafından Beyşehir’de yapılacak olan 300 yeni konutun kura çekimleri gerçekleştirildi.
Güncel Haberi
Beyşehir TOKİ kura sonuçları belli oldu

BEYŞEHİR - Toplu Konut İdaresi tarafından Beyşehir’de yapılacak olan 300 yeni konutun kura çekimleri gerçekleştirildi. 

Toplu Konut İdaresi tarafından ülke genelinde vatandaşlara yönelik yapılacak olan 100 bin yeni sosyal konut için başvuru süreci geçtiğimiz aylarda tamamlanmış, projelerin kura çekim tarih, yer ve saatleri de belirlenmişti.

Beyşehir üçüncü etap toplu konut projesinin kura çekimleri korona virüs nedeniyle seyircisiz olarak Ankara 15. Noter huzurunda yapıldı. Yüzde 10’u şehit aileleri, yüzde 5'i ise engelliler için ayrılan konutların kura çekimi TOKİ resmi sosyal medya hesaplarından canlı olarak yayınlandı.

Kura çekimleri ilk olarak 210 adet 2 + 1 konutlar için gerçekleştirildi. 2+1’lere 27 engelli vatandaş olmak üzere 409 başvuru yapıldı.

Başvuran şehit ailesi sayısı 1 olduğu için kura çekimi yapılmadan hak sahibi yapılırken, 27 engelli vatandaş arasından 11 kişi kura ile belirlendi. Kurada adı çıkmayan engelli vatandaşlar ise diğer başvurular arasına katılarak ikinci bir şans verildi. Daha sonra 2+1 konutlar için 198 hak sahibi belirlendi.

621 kişi başvurdu

2+1 konutların kura çekimlerinin ardından 3 +1 konut için kura çekimine geçildi. 3+1 konutlar için ise 1’i şehit ailesi, 41’i engelli vatandaş olmak üzere toplam 621 kişi başvuruda bulundu.

Şehit aile sayısı kontenjan sayısından az olduğu için başvuru yapan 1 şehit ailesi yine direk hak sahibi sayıldı. 41 engelli vatandaş arasından ise ilk önce 5 kişinin kura çekimi yapıldı. Geri kalan 36 kişinin ismi ise yine ikinci bir hak tanınarak diğer başvuruların arasına karıştırıldı. 84 hak sahibi yapılan kura çekimi ile belirlendi.

Başvuru bedelleri geri alınabilecek

Yapılan kura çekimleri sonunda isimleri çıkmayan, hak sahibi olamayanlar başvuru bedellerini yatırdıkları bankalardan 3 gün içerisinde alabilecekleri ifade edildi.
Kurada adı çıkan hak sahipleri ise konut bedelinin yüzde 10’unu peşin ödeyecek. Kısa süre içerisinde çalışmalarına başlanılacak konutların yaklaşık 2 yıl içerisinde tamamlanacağı öğrenildi.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Beyşehir, TOKİ, kura, sonuçları, belli, oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı