Haber Detayı
07 Şubat 2024 - Çarşamba 13:09 Bu haber 72132 kez okundu
 
Beyşehirli Kadınlar Deprem Şehitlerini Unutmadı
BEYŞEHİR - Beyşehir’de, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremin 1’inci yıl dönümünde deprem şehitleri unutulmadı.
Yaşam Haberi
Beyşehirli Kadınlar Deprem Şehitlerini Unutmadı

BEYŞEHİR - Beyşehir’de, 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremin 1’inci yıl dönümünde deprem şehitleri unutulmadı.

Beyşehir Kadın Dayanışma Derneği tarafından şehir merkezinde organize edilen anma programında 11 ildeki deprem felaketinde yaşamını kaybeden deprem şehitleri için Kur’an-ı Kerim tilaveti, dualar edildi. Dernek ofisi önünde davetlilere lokma ikram edildi.

Programa, Beyşehir Belediye Başkanımız Adil Bayındır, İlçe Müftüsü Veysel Kükrek, Beyşehir Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Saniye Göker, derneğin yönetim kurulu üyeleri, dernek üyesi kadınlar, kurum amirleri, siyasi parti ilçe başkanları ve sivil toplum kuruluşlarının başkan ve temsilcileri, ilçe belediye başkan adayları, mahalle muhtarları ve vatandaşlar katıldı.

Beyşehir Belediyesi Turizm Danışma binası önünde düzenlenen programda konuşan Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, “Bu milleti Allah böyle bir daha felaketlerle sınamasın, bir daha da vermesin inşallah, ama bu millet felakette de zelzele, sel bu tür olaylarda bir araya gelmeyi, ülkenin genel menfaatleri doğrultusunda bir araya gelmeyi bilen bir milletiz. Biz onu yerinde gördüğümüz için o çok kötü bir manzaraydı. O yüzden orada kaybettiğimiz kardeşlerimize rahmet diliyorum” diye konuştu.

Beyşehir Kadın Dayanışma Derneği Başkanı Saniye Göker ise, depremin yaşanmasının hemen ardından Beyşehir’de tüm kadınlar, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları olarak depremzedelere yardım ulaştırabilmek için seferber olduklarını anlatarak, “Allah’ım bir daha göstermesin inşallah. Oradaki hayatını kaybedenlere rahmet diliyorum. Yakınlarına sabır diliyorum.Allah’ım bir daha acı günler yaşatmasın diyorum ama burada öyle güzel dostluklar kurduk ki, oradan gelen deprem bölgesinden gelen insanlarla öyle güzel bir bağımız oluştu ki, biz hala onlarla görüşüyoruz. Ama inşallah bir daha böyle birlikte olmayalım, güzel şeylerde birlikte olalım diyoruz. Kandille birlikte 6 Şubat’ın aynı güne denk gelmesi, bir araya gelmesi, buruk bir duygu, hüzün ve sevinci yaşatıyor, farklı bir şey bu. 500 kişilik lokma döktürüp dağıttık bugün ebediyete uğurladığımız kardeşlerimizin ruhu için. Allah kabul etsin, sponsorlarımızdan da Allah razı olsun" diye konuştu.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Beyşehirli, Kadınlar, Deprem, Şehitlerini, Unutmadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı