Haber Detayı
11 Aralık 2018 - Salı 17:19 Bu haber 2643 kez okundu
 
Emekliler Kıraathanesi, Emeklilerin Vazgeçilmez Mekanı
BEYŞEHİR - Beyşehir Belediyesi tarafından üç yıl önce Konya’nın Beyşehir ilçesine kazandırılan Emekliler Kıraathanesi, ilçede yaşayan emeklilerin sosyal mekan ihtiyacını da karşıladı.
Yaşam Haberi
Emekliler Kıraathanesi, Emeklilerin Vazgeçilmez Mekanı

BEYŞEHİR - Beyşehir Belediyesi tarafından üç yıl önce Konya’nın Beyşehir ilçesine kazandırılan Emekliler Kıraathanesi, ilçede yaşayan emeklilerin sosyal mekan ihtiyacını da karşıladı.
         Beyşehir Belediyesi tarafından 2015 yılında hizmete açılan Emekliler Kıraathanesi’nden  yararlanmaya başlayan Beyşehirli emekliler, bu mekanın ilçeye kazandırılmasından dolayı yaşadıkları memnuniyeti dile getiriyor. 


       Beyşehir Emekliler Kıraathanesi’nin hizmet vermeye başlaması sonrasında emekliliğin tadını yaşadıkları şehirde yeni mekanlarında  daha iyi çıkarmaya başlayan vatandaşlar, ilçede yaşıtlarıyla artık yeni buluşma adresinin burası olduğunu belirtiyor.
        Emekliler Kıraathanesi’nin müdavimlerinden emekli Niyazi Yağcı, Belediyenin hizmetlerinden memnun olduklarını belirterek, “Burada eşimizle dostumuzla dostça vakit geçiriyoruz. Hem dışarıya göre buradaki fiyatlar da çok hesaplı. Aldığımız emekli maaşına göre burası fiyatlarıyla bizler için daha cazip oluyor.  Bir de emekliler ortamı olduğu için kendi arkadaşlarımızla birarada oluyor, konuşuyor, dertleşiyoruz. Tabi bunların yanısıra internet hizmeti ve bilgisayar gibi imkanlarımız da var. Onlardan istifade edebiliyor, mekandaki kitapları da okuyarak vakit geçirebiliyoruz. Güzel bir hizmet emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Burası açıldığı günden bu yana bizlerin adeta vazgeçilmez bir adresi haline geldi” dedi.


Emekli Hasan Bayrak da, mekana genelde sabah saatlerinde geldiğini belirtirken, “Çayımızı içiyoruz, sohbetlerimiz iyi. Burada sürekli arkadaşlarımızı görüyoruz. Burası olmazsa bu arkadaşlarımızın hiçbirisini belki göremeyiz. Buraya geldiğimizde dertlerimizi birbirimize döküp hasbihal ediyoruz. Vakit geldiğinde camiye gidiyoruz. Beyşehir’in en merkezi yerinde ve güzel bir noktada olduğu için de bizler için bulunmaz bir adres oldu” ifadelerini kullandı.
        Emekli Osman Yıldırım ise Emekliler kıraathanesinde yaşıtı olan dostlarıyla biraraya gelme imkanı bulduklarını belirtirken, “Beyşehir’in sorunlarını, siyasetini hepsini konuşuyoruz burada. Tanıdık yüzlerle güzel bir şekilde ev havası sohbeti şeklinde güzel vakit geçiriyoruz. Burada herkes emekli olduğu için herkes içimizde birisi gibi, dert ve sorunlarımız benzer, ortak. Emekli olarak burada boş zamanlarımızı değerlendirmiş oluyoruz” dedi.


        Beyşehir Belediye Başkanı Murat Özaltun, Beyşehir’in simgesi olan tarihi Taşköprü’nün hemen karşısında bulunan yapının Emekliler Kıraathanesi olarak düzenlenmesi sonrasında mekanın kısa zaman dilimi içerisinde emekliler tarafından çok tercih edilen bir buluşma adresi haline geldiğini belirterek, “50 ve üst yaş grubundaki vatandaşlarımızın istifade ettiği bu sosyal tesisimizin emeklilerimizden yoğun ilgi görmesi bizleri de çok mutlu ediyor. Burası, göreve gelmeden önce atıl vaziyette olan, madde bağımlısı veya farklı grupların mesken edindiği bir  yerdi. Şimdi ise emeklilerimize hizmet veriyor. Biz de zaman zaman yaptığımız ziyaretlerimizle onlarla bir araya geliyoruz. Onların taleplerini  dinliyoruz. Beyşehir’de emeklilerimize verdiğimiz Emekliler Kıraathanesi sözümüzü bu şekilde yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

 

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Emekliler, Kıraathanesi,, Emeklilerin, Vazgeçilmez, Mekanı,
Yorumlar
Haber Yazılımı