Haber Detayı
06 Nisan 2021 - Salı 09:52 Bu haber 658 kez okundu
 
Eski Türkiye’ye özlem duyanlar umduklarını bulamayacaklardır
AK Parti Konya İl Başkanlığı bazı emekli amirallerin darbe imalı bildirisine ilişkin yazılı açıklama yaptı.
Siyaset Haberi
Eski Türkiye’ye özlem duyanlar umduklarını bulamayacaklardır

Teşkilattan yapılan yazılı açıklamada: Türkiye’nin demokrasi tarihi baktığımızda darbeler, darbe girişimleri, muhtıralar ve pek çok anti demokratik müdahalelerin olduğu karanlık dönemleri görürüz.

Türkiye’nin ilerlemesini istemeyen içerde ve dışardaki bazı kesimler türlü bahaneler öne sürerek demokrasiyi akamete uğratmak için belli dönemlerde demokrasiye müdahalede bulunmuşlardır.

Bunun son örneğini geçtiğimiz Cumartesi günü emekli 104 amiral tarafından yayınlanan sözde bir bildiride hep birlikte bir kez daha yaşayıp görmüş olduk.

Bir gece yarısı gerçekleştirilen bu eylem kesinlikle art niyetli bir girişimdir. Emekli amirallerin vazifesi bir araya gelerek darbe imaları içeren bildiriler yayınlamak değildir.

Bu bir ifade özgürlüğü de değildir. Keza ifade özgürlüğü kimseye seçilmiş hükümete darbe imasında bulunabilme hakkını vermez.

Eski Türkiye’ye özlem duyan, demokrasiyi sindirememiş bir kesim tarafından yayınlanan ve bir takım çevrelerce desteklenen bu sözde bildiri son derece talihsiz açıklamalarla doludur.

Bu söz konusu 104 emekli amiral bu bildiri ile hadlerini aşmışlar ve kendilerince demokrasiyle ve hükümete ayar vermeye kalkmışlardır.

Türkiye artık 20 yıl önceki Türkiye değildir.

Eski Türkiye’ye özlem duyanlar umduklarını bulamayacaklardır.

Ülkemizde demokrasiye anti demokratik müdahaleler dönemi 15 Temmuz’da Türk milletinin kahramanlığı ile bir daha açılmamak üzere kapanmıştır. Artık askeri müdahalelerle, muhtıralarla, gazete manşetleri ile hükümet düşürme dönemleri bitmiştir.

Birileri rahatsız olsa da, güçlü bir Türkiye istemese de Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde ülkemiz, büyük ve güçlü Türkiye hedefleri doğrultusunda hedeflerine emin adımlarla ilerlemektedir.

Cumhurbaşkanımızın ifadeleriyle “Biz milletimizin gücünün üstünde hiçbir gücü tanımıyoruz, milleti ve milletin seçtiği yönetimi tehdit etme cüretini gösterenlere hadlerini yine milletimizle göstereceğiz.”

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Eski, Türkiye’ye, özlem, duyanlar, umduklarını, bulamayacaklardır,
Yorumlar
Haber Yazılımı