Haber Detayı
18 Şubat 2019 - Pazartesi 15:23 Bu haber 1425 kez okundu
 
Hayvan Dostu Öğrenciler, Can Dostlara Destek
HÜYÜK - Hüyük'de öğrenim gören hayvan dostu ortaokul öğrencileri, biriktirdikleri harçlıklarıyla kış aylarında yiyecek sıkıntısı çeken sokak hayvanlarına destek verdi.
Bölgeden Haberi
Hayvan Dostu Öğrenciler, Can Dostlara Destek

HÜYÜK - Hüyük ilçesinde öğrenim gören hayvan dostu ortaokul öğrencileri, biriktirdikleri harçlıklarıyla kış aylarında yiyecek sıkıntısı çeken sokak hayvanlarına destek verdi.

Hüyük Yunus Emre Ortaokulu’nda öğrenim gören bir grup öğrenci, örnek bir davranış sergileyerek harçlıklarından biriktirdikleri paraları biraraya getirerek sokak hayvanlarını satın aldıkları mamalarla besledi.

Öğrenciler, hayata geçirdikleri sosyal sorumluluk projesiyle tüm öğrenci arkadaşlarına  da örnek oldu, toplumsal bir farkındalık oluşturdu.

Kış döneminde yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için harekete geçen öğrenciler, onlara yiyecek desteği sağlamak amacıyla hazırladıkları proje kapsamında biraraya geldi.

Proje ile ailelerinin kendilerine verdiği okul harçlıklarından biriktirdikleri paraları biraraya getirip mama satın alan hayvan dostu öğrenciler,  bu yiyecekleri ilçe merkezinde sokak hayvanlarının ulaşabileceği noktalara bıraktı. Bazı öğrenciler ise okul bahçesindeki sokak hayvanlarını aldıkları bu yiyeceklerle kendi elleriyle besledi.

Yunus Emre Ortaokulu öğrencisi Rukiye Pancar, hayata geçirdikleri proje ile toplumsal bir farkındalık oluşturmanın çabası içerisinde olduklarını dile getirirken, “İlçemizde yaşayan tüm öğrenci arkadaşlarımızı ve büyüklerimizi bu konuda bilinçlendirip,  toplum nezdinde bir farkındalık oluşturabilmek böyle bir sosyal sorumluluk projesinin içerisinde yer aldık. Ailelerinin kendilerine verdiği okul harçlıklarıyla katkı ve destek veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Herkesi sokak hayvanları için benzer çabalar içerisinde görmeyi umuyor ve bekliyoruz” dedi.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Hayvan, Dostu, Öğrenciler,, Can, Dostlara, Destek,
Yorumlar
Haber Yazılımı