Haber Detayı
30 Ekim 2023 - Pazartesi 15:46 Bu haber 80159 kez okundu
 
Konya'da Cumhuriyet'in 100. Yılı Coşkuyla Kutlandı
Konya’da Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla fener alayı programı düzenlendi.
Bölgeden Haberi
Konya'da Cumhuriyet'in 100. Yılı Coşkuyla Kutlandı

Konya’da Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla fener alayı programı düzenlendi.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Cumhuriyet’in 100. yılının tüm Türkiye’de olduğu gibi Konya’da da büyük coşkuyla kutlandığını ifade etti. Başkan Altay, şunları kaydetti:

“Şehrimizin ana caddelerini şanlı bayrağımızla süsledik. Gün boyu farklı etkinlikler gerçekleştirdik. Akşam da binlerce hemşehrimizle birlikte fener alayı yaparak Kılıçarslan Meydanı’ndan Atatürk Anıtı’na kadar bayraklarla coşkulu bir yürüyüş yaptık. Bu coşkuya katılan tüm hemşehrilerime teşekkür ederim” dedi.

KONYA TEK YÜREK OLDU

Konya'da Cumhuriyet'in 100. yıl dönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla çeşitli etkinlikler gerçekleştirilirken bu özel günde tüm Türkiye adeta tek yürek oldu.

Etkinliler kapsamında binlerce Konyalı, 29 Ekim akşamı Kılıçarslan Meydanı’nda bir araya geldi. Konyalılar, Büyükşehir Belediyesi Bando Takımı eşliğinde ellerinde bayrak ve meşalelerle Kılıçarslan Meydanı’ndan Atatürk Anıtı'na kadar yürüdü.

Tek yürek olan 7’den 70’e her yaştan Konyalı, gerçekleştirilen yürüyüş ve fener alayıyla Cumhuriyetin 100. yıl dönümünü coşkuyla kutladı.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Konya'da, Cumhuriyet'in, 100., Yılı, Coşkuyla, Kutlandı,
Yorumlar
Haber Yazılımı