Haber Detayı
06 Şubat 2020 - Perşembe 10:01 Bu haber 945 kez okundu
 
Mehir Vakfından Arnavutluk'taki depremzedelere yardım
Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı üyeleri Arnavutluk'taki depremzedelere 2 tır insani yardım malzemesi gönderdi.
Yaşam Haberi
Mehir Vakfından Arnavutluk'taki depremzedelere yardım

Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı üyeleri Arnavutluk'taki depremzedelere 2 tır insani yardım malzemesi gönderdi.

Arnavutluk meydana gelen depremin ardından harekete geçen vakıf yöneticileri, içerisinde battaniye yorgan halı ve giyim malzemelerinden oluşan 2 tır yardımı Konya'dan bölgeye gönderdi.

Konu hakkında konuşan Mehir Vakfı Mağazalar Müdürü Fatma Nur Aşçı, ilmi ve kültürel faaliyetlerin yanı sıra sosyal yardımlar konusunda da çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

Aşçı: "Vakıf olarak sadece evlendirme faaliyetleriyle de sınırlı kalmadık. Hizmetlerimizi sosyal projelerimizle, ilmi ve kültürel faaliyetlerimizle destekledik ve bundan sonrada desteklemeye devam edeceğiz. Biz biliyoruz ki değişim ancak ilmi, ekonomik, kültürel ve siyasi güçlerin işbirliğiyle daha hızlı ve istenilen yönde olacaktır. Bu açıdan Gençleri Evlendirme ve Mehir Vakfı düğün organizelerinin yanında ilmi ve akademik faaliyetlere de son derece önem vermiştir. Konferanslar, sempozyumlar, kitap ve bülten çalışmalarına ilaveten düzenli olarak Türkçe/İngilizce ve Arapça olarak hakemli dergiler çıkarmaktadır. Tüm bunlarla sadece aileyi kurmayı değil; bunun yanında ailenin korunup geliştirilmesini de hedeflediği ortaya çıkmaktadır."

Selçuklu ilçesindeki vakıf binasında konuşan Aşçı sözlerini şöyle sürdürdü: "Bugün değişik bir sosyal etkinlik içerisindeyiz. Amacımız Arnavutlukta deprem yaşamış kardeşlerimizin yanında olmak. Çabamız Konya ile Arnavutluk arasında bir köprü kurmak üzerine. Daha önce kurulan bağlarımızın güçlenmesini sağlamak amacıyla bugün 613 bin lira değerindeki ikinci tırımızı yola çıkarıyoruz."

Aşçı ayrıca, yardımın gerçekleşmesinde katkıda bulunan tüm hayırseverlere teşekkür etti.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Mehir, Vakfından, Arnavutluk'taki, depremzedelere, yardım,
Yorumlar
Haber Yazılımı