Haber Detayı
21 Haziran 2020 - Pazar 17:28 Bu haber 2371 kez okundu
 
Milyonları hüzünlendiren o fotoğraftaki Osman dede ile o karenin sahibi buluştu
BEYŞEHİR - Beyşehir'de 65 yaş üzeri olduğu için Cuma namazı kılmak için gittiği stada alınmayan 88 yaşındaki Osman Duymaz’ın, stadın duvar gerisinde fotoğrafını çekerek yaptığı sosyal medya paylaşımıyla ülke gündemine gelen ve milyonlara tanıtan Alper Şener bu fotoğrafıyla girdiği yarışmada ödül de kazandı.
Yaşam Haberi
Milyonları hüzünlendiren o fotoğraftaki Osman dede ile o karenin sahibi buluştu

BEYŞEHİR - Beyşehir'de 65 yaş üzeri olduğu için Cuma namazı kılmak için gittiği stada alınmayan 88 yaşındaki Osman Duymaz’ın, stadın duvar gerisinde fotoğrafını çekerek yaptığı sosyal medya paylaşımıyla ülke gündemine gelen  ve milyonlara tanıtan Alper Şener bu fotoğrafıyla girdiği yarışmada ödül de kazandı.

Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Beyşehir Fotoğraf Kulübü tarafından babalar günü dolayısıyla düzenlenen “bu adam benim babam” konulu fotoğraf yarışmasında jürinin sosyal medyada en fazla beğeni alan fotoğraf karesi ödülüne layık gördüğü Alper Şener, kazandığı ödülü evinde ziyaret edip tanıştığı Osman Duymaz’a vermek istedi. Fotoğrafı çekilen ve çeken ikili ilk kez burada biraraya gelirken Osman Duymaz, kendisine verilmek istenilen ödülü, “Bu benim hakkım değil” diyerek önce kabul etmek istemedi. Ancak yarışma sponsorlarından  sarraf Hasan Soylu,  Duymaz’ın bu hediyeyi sözkonusu gerekçe ile kabul etmeyeceğini düşünüp Alper Şener için de ayrı bir hediye hazırlayıp getirdiklerini aktarınca kabul etti. Duymaz’a ayrıca yarışmada ödül kazanan o fotoğraf karesi de çerçeveli haliyle hediye edildi.

Kendisine yarışmada ödül kazandıran fotoğraf karesinin hikayesini anlatan Alper Şener, av tüfeği sektöründe silah parçası üretimi işinde çalıştığını belirterek, “O gün, fotoğraftaki şekilde otururken ‘amca ne yapıyorsun’ orada diye soru sordum. Kendisi de ‘benim yaşım genç olduğu için içeriye almadılar’ dedi esprili bir şekilde cevap vermişti. Ben de o anda kendisini böyle görünce dayanamadım ve fotoğraf karesini cep telefonumla çektim. Sosyal medya hesabımda paylaşınca bir anda bayağı bir yayıldı, büyüdü. Ben de buralara kadar geleceğini tahmin etmiyordum. Ondan sonra da bu zamana kadar kendisini görme şansım olmamıştı. Bugün kendisinin yanındayız ve tanıştık. Çok iyi bir insan” diye konuştu.

Çektiği fotoğraf karesiyle yarışmaya da girdiğini vurgulayan Şener, herhangi bir ödül beklemediğini ancak sosyal medyada bayağı bir beğeni alınca beğeni dalında ödül kazandığını da vurgularken, “Beğeni dalında birinci olduk. Herkese teşekkür ediyorum. Bu konuda da aldığım hediyeyi Osman amaya hediye etmek istedim, çünkü o fotoğrafın kahramanı Osman amca idi.Osman amca gerçekten çok iyi kalpli bir insan, o fotoğrafta ne ise burada da o şekilde gördüm, tanıdım. İyi ki de tanımışım” ifadelerini kullandı.

Cuma namazı için gittiği staddan geri çevrildikten sonra sosyal medya paylaşımı ve basında yer alan haberlerden sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da Başdanışmanı Mustafa Akış aracılığıyla seccade, tespih ve bazı hediyeler gönderdiği 88 yaşındaki Osman Duymaz da, stad dışında içeride namaz kılmak için biraraya gelen vatandaşlara bakarken fotoğrafını çeken kişiyi bugüne kadar hep merak ettiğini belirtirken, “Kendisiyle o gün konuştuk. Şimdi hatırladım görünce kendisini. Ama o arkadaşın böyle bir şey yapacağından haberim yoktu. Yaptığını da bildiğim yoktu. Bu durum karşısında bu kadar cumhurbaşkanımızın da bu şekilde göreceğini bilmiyordum. Bu işin cumhurbaşkanımıza kadar varıp, cumhurbaşkanımızın bana bir hediye göndereceğini, böyle büyüyeceğini bilmiyordum Allah var. Başta cumhurbaşkanımız olmak üzere, bu fotoğrafı çekene de  haber yapan siz gazetecilere de ziyarete gelen Cumhurbaşkanı Başdanışmanımız Mustafa Akış, milletvekilimiz Gülay Samancı ve herkese çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun cumhurbaşkanımız bu kadar derdinin, sıkıntının, telaşının içinde bizi düşünmüş ve bir hediye göndermiş” diye konuştu.

Stadyumda fotoğrafının çekilip sosyal medyada gündem olduğunu torunlarının söylemesine rağmen inanmadığını, daha sonra evine gazetecilerin de gelip durumu anlatması üzerine inandığını da dile getiren Duymaz, “Torunlar söyleyince ben inanmadım, hiç inanmadım. Sizler evime gelinceye kadar hiç inanmadım. Bir şeyden haberim yok, bildiğim yok. Böyle bir şey düşünmüyordum. Allah razı olsun sizlerden” ifadesini kullandı.

Duymaz, yaptığı davranıştan dolayı bugüne kadar kendisine gelen bir ceza makbuzu bulunmadığını da belirtirken, “Ceza yazılmamış, gelseydi şimdiye kadar gelirdi. Ama bizim de bu devletin verdiği kararlara, kurallara uymamız lazım. Gerek maske konusu olsun, çünkü devletimiz de bizim için uğraşıyor, hepsi bizim için uğraş veriyorlar” sözlerine yer verdi.

Bu arada, fotoğrafın sahibi Alper Durmuş ile Türkiye’nin gündemine oturan o hüzünlendiren fotoğraf karesinde yer alan Osman Duymaz da çerçeveli haliyle kendisine hediye edilen o fotoğraf karesiyle birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

Beyşehir Kültür ve Turizm Derneği Başkanı Mustafa Büyükkafalı da, yarışmada en fazla beğeni ödülü alan Alper Şimşek ile diğer kategorilerde dereceye giren isimleri kutlarken, yaşanan süreç nedeniyle ödül töreni yapmadıklarını ev ziyaretleriyle ödül kazanan isimlere hediyelerinin verildiğini belirtirken, “Bu vesile ile babalar günü fotoğraf yarışmamızda en çok beğeni ödülünü alan ve ülke genelinde gündem olan fotoğrafın sahibi Alper Şener’e ödülünü vermiş olduk, o ödülünü fotoğrafını çektiği Osman Amca’ya vermek isteyince bugünkü ziyaretimizi gerçekleştirmiş olduk. Bu vesileyle Osman amcamızı da yakından görme ve tanıma imkanı bulduk” dedi.

 

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Milyonları, hüzünlendiren, o, fotoğraftaki, Osman, dede, ile, o, karenin, sahibi, buluştu,
Yorumlar
Haber Yazılımı