Haber Detayı
15 Ocak 2020 - Çarşamba 14:40 Bu haber 753 kez okundu
 
Özel çocuklar, Hüyük Belediyesi sayesinde ilk kez sinema deneyimi yaşadı
HÜYÜK - Hüyük ilçesinde bir okuldaki özel eğitim sınıfında öğrenim gören öğrenciler, Hüyük Belediyesi’nin düzenlediği kültürel ve sosyal etkinlik sayesinde ilk kez sinema deneyimi yaşadı.
Eğitim-Kültür Haberi
Özel çocuklar, Hüyük Belediyesi sayesinde ilk kez sinema deneyimi yaşadı

HÜYÜK - Hüyük ilçesinde bir okuldaki özel eğitim sınıfında öğrenim gören öğrenciler, Hüyük  Belediyesi’nin düzenlediği kültürel ve sosyal etkinlik sayesinde ilk kez sinema deneyimi yaşadı.

Hüyük Yunus Emre Ortaokulu özel eğitim sınıfında öğrenim gören öğrenciler için Hüyük Belediyesi tarafından komşu ilçe Beyşehir’e gezi programı düzenlendi.

Geziye özel öğrenciler, kendilerine nezaret eden öğretmenleriyle birlikte katıldı. Beyşehir’in tarihi mekanlarını ve doğal güzelliklerini gezip ziyaret eden öğrenciler, hayatlarında ilk kez sinema filmi izlemenin de keyfini yaşadı. Sinema ile buluşan öğrencilerin mutlulukları yüzlerine yansıdı.

Beyşehir Belediyesi Kültür ve Yaşam Merkezi’nde bir süre önce faaliyete geçen sinema salonunda  Türk yapımı çizgi film serisi  “Rafadan Tayfa”nın sinema uyarlamasını izleyen özel öğrenciler, eğlence dolu anlar yaşadı.   

Hüyük Yunus Emre Ortaokulu Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, özel eğitim gören öğrenciler için düzenlenen Beyşehir gezisi ve sinema etkinliği için Hüyük Belediyesi’ne teşekkür edilirken, “Okul idaresi olarak, öğrencilerimiz için hayat boyu unutamayacakları bir gün yaşamalarına vesile olan Belediye Başkanımız Mehmet Çiğdem’e destek ve katkılarından dolayı şükranlarımızı sunuyoruz” denildi.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Özel, çocuklar,, Hüyük, Belediyesi, sayesinde, ilk, kez, sinema, deneyimi, yaşadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı