Haber Detayı
04 Nisan 2021 - Pazar 17:44 Bu haber 862 kez okundu
 
Parla: Acısı hala aynı tazelikte
BEYŞEHİR - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Beyşehir İlçe Başkanı Nazım Parla, partisinin merhum kurucu lideri Alparslan Türkeş’in ölüm yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Siyaset Haberi
Parla: Acısı hala aynı tazelikte

BEYŞEHİR - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Beyşehir İlçe Başkanı Nazım Parla, partisinin merhum kurucu lideri Alparslan Türkeş’in ölüm yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Parla, Türkeş’in ebediyete intikal edişinin üzerinden 24 yıl geçmesine rağmen acısının aynı tazelikle kalplerinde olduğunu belirterek, “Fikirleri, mücadelesi ve şahsiyeti aynı şekilde fikirlerimizdir.”dedi.

Parla, mesajında şu cümlelere yer verdi:

“Türk İslam Dünyası’nın lideri, Ülkücü Hareket’in kurucusu, Türk milliyetçiliğinin efsane ismi, Başbuğumuz Sayın Alpaslan Türkeş, 4 Nisan 1997’de Hakk’a yürümüştü.

Vefatından bugüne kadar geçen 24 yıla rağmen acısı aynı tazelikle kalbimizde; fikirleri, mücadelesi ve şahsiyeti aynı şekilde fikirlerimizdir.

Başbuğumuz; Türk-İslâm âleminde milyonlarca yüreğin saygısını ve sevgisini kazanmış, onun fikirlerine ve mücadelesine gösterilen hürmet ve takdir, her geçen gün daha çok artmıştır, artmaktadır. Yaşamı boyunca Hayatının her kademesinde, ülkesine ve milletine hizmet etmiş, yetiştirdiği yüz binlerce genci, bu kutsal mücadelenin saflarına, aşk ile iştirak ettirmiştir.

Türk-İslâm ülküsünü ve Türk milliyetçiliğini, sadece vicdan ve fikir boyutunda savunulan değerler olmaktan çıkartmış, onların ülke ve dünya gündeminde icra imkânına zemin oluşturmuş, bu kutlu fikirleri siyasi ve sosyal zeminde geniş bir vizyonla temsil etmiştir.

Hiçbir zaman gelecek seçimlerin kaygısından öte, gelecek nesillerin inşa sancısını çekmiş, aldığı nefeste, attığı her adımda bunun azminde ve idealinde olmuştur. Cenabı Allah’ın rızası yolunda, Bir asıra yakın ömrünü Türk-İslâm davasına vakfederek “Bir Türk milliyetçisi nasıl olmalıdır?”ın cevabını, tarihin altın sayfalarına kazımıştır.

Ebediyete intikalinde gözlerden dökülen yaşlar, dillerden dökülen ayetler, dualar, hüzün dolu yürekler, sevda yüklü gönüller, “Başbuğlar ölmez!” haykırışlarında yağan kar ve korkunç tipi; milyonların ‘aşk’ fotoğrafıdır. Bu kara sevdanın, toprakla örtülmeyeceğinin de kanıtıdır.

4 Nisan 1997 günü hiçbir zaman unutulmayacaktır, hafızasında bu hatıraya dair hiçbir somut görüntü olmayan gençler dâhi, o anı yaşamış ve orada bulunmuş gibi ellerini semadan, gözlerini Türk milliyetçiliği ufkundan bir an olsun çevirmemiştir.

Bu vesile ile İçerisinde bulunduğumuz malum pandemi sürecinden dolayı, hiçbir kardeşimizi yan yana getirmeden İl ve İlçe teşkilatlarımız tarafından Hatmi Şerifler tertip edilmiştir. Bu süreçte cüzlerini alan okuyan bütün kardeşlerimizinden de Rabbim razı olsun.

Başbuğumuz Alpaslan Türkeş’e, vefatının 24.yılı vesilesiyle bir kez daha Cenab-ı Allah’tan rahmet niyaz ediyor; Türk-İslâm âlemine, Türk milliyetçilerine ve Ülkücü Hareket’e baş sağlığı diliyoruz. Ruhu şad, mekânı cennet olsun inşallah...”

 

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Parla:, Acısı, hala, aynı, tazelikte,
Yorumlar
Haber Yazılımı