Haber Detayı
24 Nisan 2020 - Cuma 12:27 Bu haber 1958 kez okundu
 
Başkan Altay: Hemşehrilerimiz Evdeyken Trafiği Rahatlatacak Dokunuşlar Yapıyoruz
Konya Büyükşehir Belediyesi, sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle trafiğin olmamasından yararlanarak şehir merkezi ve ilçelerde cadde düzenleme çalışmaları yapıyor.
Bölgeden Haberi
Başkan Altay: Hemşehrilerimiz Evdeyken Trafiği Rahatlatacak Dokunuşlar Yapıyoruz

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, sokağa çıkma yasağının olduğu günlerde düzenleme çalışmaları yapılan cadde ve kavşaklarda incelemelerde bulundu. Şehirdeki tüm yollarda yaya trafik akışı ve trafik sayılarına göre düzenlemeler yaptıklarını ifade eden Başkan Altay, “Şehir merkezinde 18 kavşakta planlama yaptık. Bunun 3 tanesini tamamlamış bulunuyoruz. Amacımız şehir trafiğini daha akıcı hale getirmek; bisiklet ve yayaların güvenliğini sağlayabilmek. Tüm kavşaklarda arkadaşlarımız tek tek ölçümlemelere göre düzenlemeler gerçekleştiriyor. Bu düzenlemeleri de sokağa çıkma yasağının olduğu günlere denk getirdik. Böylece şehir trafiğine en az etki oluşturuyoruz. Bu kavşaklarda normal zamanda trafiği durdurup yeniden düzenleme yapmak çok zor. Onun için sokağa çıkma yasağının olduğu günde arkadaşlarımız yoğun bir şekilde çalışıyor. Ben tüm ekiplerimize teşekkür ediyorum” dedi.

MERKEZDE VE TÜM İLÇELERDE ÇALIŞIYORUZ

Konya Büyükşehir Belediyesi olarak sadece merkezde değil, tüm ilçelerde de sokağa çıkma yasağı ile birlikte yoğun bir çalışma yürüttüklerini belirten Başkan Altay, “Özellikle ana arterlerdeki düzenlemelerimizi pazar akşamına kadar tamamlamayı planlıyoruz. Konyalılar sokağa çıkma yasağından dolayı evindeyken biz Konya Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizi geliştirmek ve trafiği rahatlamak için gece gündüz çalışıyoruz” dedi

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Başkan, Altay:, Hemşehrilerimiz, Evdeyken, Trafiği, Rahatlatacak, Dokunuşlar, Yapıyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı