Haber Detayı
28 Mart 2019 - Perşembe 17:50 Bu haber 1925 kez okundu
 
Başkan Altay Öğrencilerle Birlikte Kitap Okudu
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 55. Kütüphane Haftası dolayısıyla Kültürpark’ta Okuyan Bilgehaneler programına katıldı.
Eğitim-Kültür Haberi
Başkan Altay Öğrencilerle Birlikte Kitap Okudu

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, 55. Kütüphaneler Haftası dolayısıyla düzenlenen “Okuyan Bilgehaneler” programına katıldı.

115 OKULA Z KÜTÜPHANE YAPTIK

Kültürpark’ta gerçekleştirilen programda Büyükşehir Belediyesi’nin bir kültür hizmeti olan Bilgehanelerde eğitim gören ve çeşitli okullardan gelen öğrencilerle kitap okuyan Başkan Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi olarak şehirdeki 115 kütüphanede öğrencilere hizmet ettiklerini belirtti. Yeni dönemde de hem Bilgehanelerin hem de kitap sayısının artırılacağını dile getiren Başkan Altay, “Bu ülkenin en önemli konusu gelişmişliğini ortaya koyan bilgi ve teknolojidir. Onun için okuyan bir nesle ihtiyacımız var. Okullarınızda da bununla ilgili bizim eğitim dönemimize nazaran çok güzel işler yapıldı. Bakın sadece Büyükşehir Belediyesi olarak 100’ün üzerinde okulda zenginleştirilmiş kütüphanemiz var. Bunların sayısının artırılması için çaba sarf ediyoruz” dedi.

OKUMAK ÇOK ÖNEMLİ

Kitap okumanın önemine dikkat çeken Başkan Altay, “Matematik, Fen Bilgisi mutlaka önemli ama hayatta sizi bir ömür boyunca başarıya götürecek şey, okuduğunuz kitaplar, edindiğiniz bilgi birikimidir. Verimliliğinizi artıracak sistematik bir şekilde okumaya vakit ayırın. Kendinize ait kütüphaneniz, kitaplığınız olsun. Eğer yoksa Büyükşehir Belediyemizin kütüphanelerinden, Bilgehanelerinden yararlanabilirsiniz. Amacımız sizin daha çok kitaba erişebilmeniz. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz de bu konuda en büyük destekçimiz. Tüm eğitim camiasına, müdürlükteki arkadaşlarımıza, öğretmenlerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı. Program çerçevesinde Bilgehane Ahşap Tasarım Atölyeleri’nde üretilen bin adet ahşap kuş yuvası ağaçlara takıldı. Akabinde okçuluk turnuvasında dereceye giren öğrencilere madalya takdim edildi.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Başkan, Altay, Öğrencilerle, Birlikte, Kitap, Okudu,
Yorumlar
Haber Yazılımı