Haber Detayı
19 Mayıs 2020 - Salı 12:02 Bu haber 1143 kez okundu
 
Başkan Bayındır’dan Kadir Gecesi mesajı
BEYŞEHİR - Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayımladı.
Güncel Haberi
Başkan Bayındır’dan Kadir Gecesi mesajı

BEYŞEHİR - Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, Kadir Gecesi nedeniyle bir mesaj yayımladı.

Başkan mesajında; “Mübarek Ramazan ayının son günlerini idrak ederken, Kadir Gecesine ulaşmanın heyecanını ve mutluluğunu yaşamaktayız. Kur’an-ı Kerim'in inmeye başladığı Ramazan ayının 26. gecesi olan Kadir Gecesine erişeceğiz. Bütün insanlık için hidayet rehberi olan Kur'an-ı Kerim'in bu gecede indirilmeye başlanmış olması; Kadir Gecesi'ni diğer bütün zaman dilimlerinden üstün kılan özelliğidir. Yüce Kitabımız; bize manevi derinliğinde arınma ve bağışlanma fırsatı sunan bu mübarek gün ve gecenin; “bin aydan daha hayırlı” olduğunu bildirir.

Bu gece idrak edeceğimiz Kadir Gecesi ile insanları engin düşünmeye ve değerlendirmeye yönlendiren bu gecenin, her zaman ve mekânda muhtaç olduğumuz birlik ve beraberliğimize katkı sağlayacağına, toplumu toplum yapan özelliklerin başında sayılabilecek olan saygı ve sevginin bu gecede daha da mayalanacağına ve gönüllerde hayat bulacağına inanmaktayız.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm hemşerilerimizin ve İslam âleminin Kadir Gecesini tebrik ediyor ve bu gecenin, insanlığın barış, huzur ve saadetine, bütün müminlerin de affına vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Bayındır’dan, Kadir, Gecesi, mesajı,
Yorumlar
Haber Yazılımı