Haber Detayı
05 Aralık 2019 - Perşembe 10:47 Bu haber 1649 kez okundu
 
Beyşehir’de E-Dönüşüm eğitimi
BEYŞEHİR - Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) üyelerine ve stajyerlerine yönelik eğitim faaliyetlerine ilçelerde de devam ediyor.
Eğitim-Kültür Haberi
Beyşehir’de E-Dönüşüm eğitimi

BEYŞEHİR - Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası (SMMMO) üyelerine ve stajyerlerine yönelik eğitim faaliyetlerine ilçelerde de devam ediyor.

Beyşehir Ticaret ve Sanayi Odası işbirliği ile Öğretmenevinde gerçekleştirilen “E-Dönüşüm Uygulamaları” bilgilendirme seminerine Beyşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Akbıyık ve çok sayıda oda üyesi katıldı.

Seminerlerin açılış konuşmasını yapan Konya SMMMO Başkanı Yardımcısı Celal Emiroğlu, “hergün e-dönüşüm anlatıyoruz, hergün e-dönüşümle yatıp kalkıyoruz, nasip olursa bugünde size e-dönüşümün uygulamaları konularında bilgi aktaracağız. Aslında toplumun her kesimini ilgilendiren e-fatura ve diğer değişiklikler her mükellefin bilmesi gereken önemli konular. Ayrıca e-fatura, e-arşiv belgesi sayesinde mükelleflerin tasarruf yapacağı yetkililer tarafından ifade edilmektedir. Sistem yeni olduğu için mutlaka beraberinde bazı sıkıntılar getirecektir fakat meslektaşlarımla, işletmelerin başarılı çalışmasıyla bunları en kısa zamanda aşacaklarına inanıyorum. Bizlere düşen görev ise Meslektaşlarımızı ve mükellefleri en iyi şekilde e-dönüşüm konusunda bilgilendirmek olduğuna inanıyorum. Yapmak istediğimiz sadece daha fazla bilgi ile mükelleflerin, iş camiasının devletle olan ilişkilerinin daha sağlam gerçekleşmesini ve her hangi bir yaptırıma maruz kalmamalarını sağlamaktır” dedi.

Oda Başkanı Yardımcısı Celal Emiroğlu’nun açılış konuşmasından sonra Beyşehir’de “E-Dönüşüm Uygulamaları” konusunda sunum yapıldı.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Beyşehir’de, E-Dönüşüm, eğitimi,
Yorumlar
Haber Yazılımı