Haber Detayı
18 Ocak 2020 - Cumartesi 12:09 Bu haber 9158 kez okundu
 
Beyşehir’de palyatif hasta ve yakınlarına moral etkinliği
BEYŞEHİR - Beyşehir Devlet Hastanesi’ndeki palyatif servisinde kalan hasta ve hasta yakınları için moral etkinliği düzenlendi.
Sağlık Haberi
Beyşehir’de palyatif hasta ve yakınlarına moral etkinliği

BEYŞEHİR - Beyşehir Devlet Hastanesi’ndeki palyatif servisinde kalan hasta ve hasta yakınları için  moral etkinliği düzenlendi.

Beyşehir Kaymakamlığı’nın himayesinde Hastane Başhekimliği tarafından düzenlenen ilçe yöneticilerinin de katıldığı etkinlikte serviste kalan yaşlı hastaların moralinin yüksek tutulması ve  şifa bulması için düzenlenen programda din görevlileri tarafından Kur’an’ı Kerim ve kasideler okundu, dualar edildi.

Beyşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Uz.Dr.Sıtkı Küçükbuzcu, programda yaptığı konuşmada, her haftanın bir günü palyatif serviste kalan hasta ve hasta yakınları için idare olarak çeşitli moral etkinlikleri düzenlediklerini belirterek, “Bu etkinlikler vesilesiyle de bir buluşma ve hasbihal etme gibi bir fırsat buluyoruz. Bu kez Kaymakamımızın önderliğinde böyle güzel bir program gerçekleştiriyoruz. Katılımlarından dolayı kaymakamımıza, belediye başkanımıza ve tüm kurum müdürlerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Beyşehir Kaymakamı Yusuf Özdemir de, insanoğlu için sağlığın çok büyük bir nimet olduğunu vurguladığı konuşmasında, “Bedende sağlık, yüce Allah’ın bize verdiği çok önemli, korumamız gereken bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. Gerçekten insanoğlunun doğumundan ölümüne kadar hiç hastalanmayacak, hiç düşmeyecek diye bir garantisi yok. İşte hayatımızı yaşadığımız evreler içinde bazen hasta, bazen iyi oluyoruz. Tabi hastalandığımız zaman da kendimizi hekimlerimize emanet ediyoruz. Onlara tedavi oluyoruz, sonrasında da dua ediyoruz iyileşebilmek için. Ben bu anlamda hastalarımıza ve yakınlarına bol bol geçmiş olsun diyor, şifalar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır da, düzenlenen etkinlikten dolayı emeği geçen, katkısı olan herkese teşekkür ederken, “Böyle bir etkinliği yaptığı, sizleri ve bizleri buluşturduğu için emeği, katkısı olanlara şükranlarımı sunuyorum. Halimiz ibretle dolu. Hastalıklar bizim için bir ibrettir. Hastaneyi ve belli yerleri zaman zaman ziyarette de yarar vardır. ‘İyilikle inişte, çıkışta yaşadığımız bir hayat, Yarabbi şükür sana diyorum.’ O yüzden işte geldik, işte gideceğiz. İnşallah siz hasta yakınları saadetle, huzurla şifalarınızı bulsun hastalarınız, yaradana böyle dua ediyorum. Bizler hep el birliği olacağız. Hastamızın halini, hasta yakınlarımızın halini hep beraber bileceğiz” şeklinde sözlere yer verdi.

Programa, Beyşehir Kaymakamı Yusuf Özdemir, İlçe Belediye Başkanı Adil Bayındır,  İlçe Sağlık Müdürü Dr.Mehmet Kendir, İlçe Müftüsü Veysel Kükrek, İlçe Milli Eğitim Müdürü Musa Konuk, SÜ Beyşehir Ali Akkanat Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Müdürü Prof.Dr.Mehmet Zengin, Hastane Başhekimi Uz.Dr.Sıtkı Küçükbuzcu, kurum amirleri, din görevlileri, hastalar ve yakınları katıldı.

Programın ardından ilçe yöneticileri servisleri gezerek hastalarla sohbet etti, “geçmiş olsun” dileklerini iletti.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Beyşehir’de, palyatif, hasta, ve, yakınlarına, moral, etkinliği,
Yorumlar
Haber Yazılımı