Haber Detayı
04 Şubat 2019 - Pazartesi 11:54 Bu haber 5696 kez okundu
 
Meteoroloji’den Ödüllü Fotoğraf Yarışması
BEYŞEHİR - Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından “Dünya Meteoroloji Günü” kapsamında fotoğraf yarışması düzenlendiği bildirildi.
Eğitim-Kültür Haberi
Meteoroloji’den Ödüllü Fotoğraf Yarışması

BEYŞEHİR - Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından “Dünya Meteoroloji Günü” kapsamında fotoğraf yarışması düzenlendiği bildirildi.

Beyşehir Meteoroloji Müdürlüğü’nden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada,  1873 yılında Uluslararası Meteoroloji Teşkilatı olarak kurulan ve 23 Mart 1950 tarihinde bugünkü adını alan Dünya Meteoroloji Teşkilatı’nın 23 Mart tarihini her yıl dünya meteoroloji günü olarak kutlamakta olduğu belirtildi.

Açıklamada, 23 Mart’ın Dünya Meteoroloji Örgütü Yürütme Konseyi tarafından belirlene tema etrafında kutlanmakta ve tema hakkında bilgilendirmeler yapılmakta olduğu belirtilerek, 2019 yılının temasının ise güneş, dünya ve hava olarak belirlendiği kaydedildi.


Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün, 23 Mart Dünya Meteoroloji Günü etkinlikleri kapsamında “Güneş, Dünya ve Hava” konulu bir fotoğraf yarışması düzenlediği belirtilen açıklamada, şu bilgilere yer verildi: “Profesyonel ve amatör tüm fotoğrafçıların katılımına açık olan yarışmaya son katılım tarihi 8 Mart 2019 olarak belirlenmiştir. Ayrıca MGM jürisinin belirlediği, yarışmada dereceye giren eserler ödüllendirilecektir. Yarışmada 1. seçilen eser sahibine 3 bin 500 TL, 2.seçilen eser sahibine 3 bin TL, 3. seçilen eser sahibine ise 2 bin 500 TL ödül ve plaketleri, 23 Mart Dünya Meteoroloji Günü Etkinliğinde takdim edilecektir.

Yarışmada dereceye giren eserler Meteoroloji Genel Müdürlüğü merkez birimi ile 15 Bölge Müdürlüğünün yazılı ve basılı tanıtım materyallerinde kullanılacak ayrıca katılımın yapıldığı fuarlarda sergilenecektir. 

Gerçekleştirilecek olan “Güneş, Dünya ve Hava” konulu fotoğraf yarışmasının detaylarına Meteoroloji Genel Müdürlüğünün web sayfasından ulaşılabilmektedir.”

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Meteoroloji’den, Ödüllü, Fotoğraf, Yarışması,
Yorumlar
Haber Yazılımı