Haber Detayı
05 Şubat 2019 - Salı 09:36 Bu haber 1911 kez okundu
 
“Otopark Bul” Uygulaması Sürücülerin Hayatını Kolaylaştırıyor
Konya Büyükşehir Belediyesi’nin “Mobil Konya” aplikasyonunda yer alan “Otopark Bul” uygulaması, sürücülerin şehir merkezindeki otoparkların çalışma saatlerini ve o anki doluluk oranı görmelerine imkân sağlıyor.
Yaşam Haberi
“Otopark Bul” Uygulaması Sürücülerin Hayatını Kolaylaştırıyor

Dijital belediyecilik uygulamalarıyla Türkiye’de birçok ilki gerçekleştiren Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Mobil Konya aplikasyonunda yer alan ve şehir merkezinde otopark bulma konusunda sürücülere yardımcı olan “Otopark Bul” uygulaması kullanıcıları tarafından büyük görüyor.

OTOPARK BULMAK ARTIK DERT DEĞİL

Başta Konya’ya yapılan turistik seyahatler olmak üzere şehir içi trafiğe yabancı olanlar için büyük fayda sağlayan “Otopark Bul” özelliğine iki yıldır Mobil Konya uygulamasının “Ulaşım” bölümünden erişilebiliyor. Uygulamayı IOS ve Android işletim sistemi uyumlu cihazlarına indiren kullanıcılar, Otopark Bul özelliğini kullanarak şehir merkezindeki otoparkları en yakından en uzağa doğru tespit ederek otoparkların çalışma saatlerini ve o anki doluluk oranı görme imkânı buluyor.

HARİTA ÜZERİNDEN YÖNLENDİRİYOR

Uygulama, sürücülerin gitmek istedikleri otoparkı harita üzerindeki lokasyona yönlendiriyor. Navigasyon özelliği kullanılarak otopark için yol tarifi veren uygulama, ulaşılmak istenen adrese en kolay şekilde nasıl gidileceğini de gösteriyor.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: “Otopark, Bul”, Uygulaması, Sürücülerin, Hayatını, Kolaylaştırıyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı