Haber Detayı
04 Haziran 2024 - Salı 11:27 Bu haber 30928 kez okundu
 
Beyşehir Trafiğinde Tek Yön Uygulamasına Geçilecek
BEYŞEHİR - Beyşehir Belediyesi'nde Haziran ayı Meclis Toplantısı Belediye Başkanımız Adil Bayındır başkanlığında gerçekleşti.
Güncel Haberi
Beyşehir Trafiğinde Tek Yön Uygulamasına Geçilecek

BEYŞEHİR - Beyşehir Belediyesi'nde Haziran ayı Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Adil Bayındır başkanlığında gerçekleşti.

Belediye meclis salonunda yapılan toplantısında gündem maddeleri oylanarak plan bütçe komisyonlarına havale edildi. Başkan Bayındır toplantıdaki açılış konuşmasında, ilçedeki yolların program dahilinde asfalt çalışmalarına başlanılacağını ve Kurban Bayramı arefesi şehir trafiğini rahatlatmak için tek yön çalışmalarının uygulanacağının altını çizdi.

Başkan Bayındır konuşmasında, “Şehrimizde yeniden programlarımız dahilinde asfalt sezonunu başlatacağız. Şehrimizin belirli noktalarındaki parke olan bazı yolları sıcak asfalt kaplayarak konforlu ve uzun ömürlü hale getireceğiz. Tabi her zaman belirttiğim gibi alt yapı çalışmalarının bittiği yollarda bu uygulamayı yapacağız. Mahallede eksik altyapı mevcutsa tekrar tekrar asfalt yaparak milletin bütçesine ek yük oluşturmayacağız, altyapının tamamlanmasını bekleyeceğiz. Devletimizin girdiği tasarruf tedbirleri konusunda bizde bu şekilde elimizden geldiği kadar hem vaktimizi hem de hammaddemizi boşa harcamayacağız.

Bayram arefesi şehrimizin trafiğini rahatlatma hususunda UKOME’den geçen otopark sistemini yeniden gözden geçirdik. Büyükşehir UKOME ile görüşerek kısa yollar tek yön, uzun caddelerde ise gidişli dönüşlü olmak üzere vatandaşımızı mağdur etmeyecek, trafik akışını hızlandıracak bir planlama yapacağız. Bunları bayram öncesi yetiştirmeye gayret edeceğiz” dedi.

“FESTİVALİ SPONSORLARIMIZLA YAPMAYA ÇALIŞACAĞIZ”

Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır tasarruf tedbirleri dolayısıyla Uluslararası Beyşehir Göl Festivali maliyetini belediyeye yüklemeden sponsorlarla yapmanın yollarına bakacaklarını söyledi.

Başkan Bayındır, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın imzası ile yayımlanan Tasarruf Tedbirleri ile İlgili kamu kurum ve kuruluşlarının harcamalarında tasarruf sağlanması, bürokratik işlemlerin azaltılması ve kamu kaynaklarının etkili, verimli ve ekonomik kullanımına ilişkin tedbirler kapsamında biz de Beyşehir belediyesi olarak tüm bu konulara duyarlı ve tabiiyiz.

Dolayısıyla Beyşehir Göl Festivalini Belediyemize bir yük yüklemeden sponsorlarla yapmaya çalışacağız. Büyükşehrimizden, Kültür ve Turizm Bakanlığımızdan bazı destekler için istişarelerde bulunacağız. 2024 Temmuzun sonu itibariyle 24-25-26-27-28 olmak üzere 5 günlük bir planlama yaptık.

Bunun içine yine Beyşehir Karaburun Plajı bünyesindeki Karavan kamp alanlarını da dünya çapında göstermek için karavan festivalini planlıyoruz. Bu kapsamda sörf, yelkenli, katamaran gibi su sporlarını da bu festivalin içine dahil etmeyi planlıyoruz.

Şehrimizin turizm ve kültür faaliyetlerine katkıda bulunan etkinliklerimizi ise arttırarak şehrimize değer katan yeni etkinlikleri Beyşehirimize kazandıracağız. Bu etkinlikleri şuan çalışmaya devam ediyoruz, yamaç paraşütünden tutun da trekking çalışmalarımızı geliştirmeye kadar birçok yeni etkinliği dahil ederek bu kapsamı da genişleteceğiz. Tüm bunları da karavan festivali dahilinde gerçekleştirmeyi planlıyoruz” dedi

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Beyşehir, Trafiğinde, Tek, Yön, Uygulamasına, Geçilecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı