Haber Detayı
10 Ocak 2020 - Cuma 09:55 Bu haber 2232 kez okundu
 
Vali Toprak’ın Beyşehir ve Derebucak ilçesi ziyaretleri
BEYŞEHİR - Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Beyşehir ilçesinde düzenlenen toplantıda mahalle muhtarlarıyla biraraya geldi.
Güncel Haberi
Vali Toprak’ın Beyşehir ve Derebucak ilçesi ziyaretleri

BEYŞEHİR - Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, Beyşehir ilçesinde düzenlenen toplantıda mahalle muhtarlarıyla biraraya geldi.

Beyşehir Öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleştirilen Vali Toprak’ın başkanlık ettiği “muhtarlar buluşma il toplantısı”na Beyşehir Kaymakamı Yusuf Özdemir, Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, Konya İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Şakir Uslu, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, İl Milli Eğitim Müdürü Seyit Ali Büyük, İl Sağlık Müdürü Mehmet Koç da eşlik etti.

Toplantıda, konuşan Vali Toprak, Konya’nın ilçelerinde görev yapan mahalle muhtarlarıyla biraraya gelerek onların dile getirdikleri ve kendilerine aktardıkları sorun ve talepleri istişare etmek üzere Beyşehir’de bulunduklarına vurgu yaptı.

Toplantıda, Beyşehir Gölü’nde balıkçılık faaliyetlerinde yaşanan sorunlar, muhtarlardan gelen gölet talepleri, hayvancılıkla ilgili sıkıntılar, genel asayiş konuları ve aktarılan birçok talep ve sorunlar ele alındı.

Toplantı sonunda Beyşehir Belediye Başkanı Adil Bayındır, Vali Toprak’a tarihi Eşrefoğlu Camisi’nin bir minyatür çalışmasını takdim etti.  Vali Toprak’a kök boyası ile yapılmış, Selçuklu motiflerinin yer aldığı bir el dokuması halı da hediye edildi.

Konya Valisi Toprak, daha sonra Derebucak ilçesini ziyaret etti. Toprak, Beyşehir-Derebucak yolunun 40.kilometresinde Karayolları ekiplerinin kar temizleme ve yol açma çalışmalarını da inceleyerek, görevlilerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Toprak, karla mücadele çalışması yürüten ekiplere gayretleri ve özverili çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Kaynak: (BGRT) - Beyşehir Göl Radyo Televizyonu A.Ş. Editör: BGRT
Etiketler: Vali, Toprak’ın, Beyşehir, ve, Derebucak, ilçesi, ziyaretleri,
Yorumlar
Haber Yazılımı